Web stranice Saborsko

Stranice Saborsko

You are not connected. Please login or register

VAŠA PISMA

Go down  Message [Page 1 of 1]

1VAŠA PISMA Empty VAŠA PISMA on Wed Feb 18, 2009 2:23 pm

Admin

Admin
Admin
Admin
Tomo Australia‏
18.02. 2009 6:45:26
saborsko@saborsko.com

Drago mi je da se mogu javiti iz Australie mom rodnom mjestu Saborsko,,Bija sam malo potrešen događajem і afera sa Lukom Hodak…
Ali ipak mislim da još uvjek ima u Saborskom mladih і školovanih koji se ipak brinu da nam Saborsko ne ostane pusto ,,
Ako smo mi morali otići za vrijeme vladavone prošle Države ,ali sada je drugačije ,pošto je Hrvatska slobodna Država ,,barem tako mislim,,,iako nam još uvjek progone Branitelje і slaba briga za njih..

Povremeno se nadamo boljem vrijemenu ,pa bi želija pozdraviti sve Saborčane diljem svijeta ,,Svaki dan otvorim ove stranice і volim vidjeti što ima novoga u našem Saborskom,,

Ostanite barem vi tu u Hrvatskoj vjerni našem Saborskom і katoličkoj vjeri koja nas je očuvala sve do dana današnjeg,,,,Znam da su naši Saborčani uvjek kroz povjest bili odani Bogu і Hrvatskoj pa se nadam da će tako biti і u buduće

Neka vas blagosovi dragi Bog za vašu budućnost і bolji napredak u Saborskom,, Mnogo pozdrava od sviju Saborčana iz Australie a posebno od moje obitelji Tome Grdić,,,,,

Možda se vidimo jednog dana prije nego se zaklope tužne oči u tuđini,,,,,

View user profile http://saborsko.com

2VAŠA PISMA Empty Re: VAŠA PISMA on Wed Feb 18, 2009 8:54 pm

Đurđica

Đurđica
aktivan član
aktivan član
Admin wrote:Tomo Australia‏
18.02. 2009 6:45:26
saborsko@saborsko.com

Drago mi je da se mogu javiti iz Australie mom rodnom mjestu Saborsko,,Bija sam malo potrešen događajem і afera sa Lukom Hodak…
Ali ipak mislim da još uvjek ima u Saborskom mladih і školovanih koji se ipak brinu da nam Saborsko ne ostane pusto ,,
Ako smo mi morali otići za vrijeme vladavone prošle Države ,ali sada je drugačije ,pošto je Hrvatska slobodna Država ,,barem tako mislim,,,iako nam još uvjek progone Branitelje і slaba briga za njih..

Povremeno se nadamo boljem vrijemenu ,pa bi želija pozdraviti sve Saborčane diljem svijeta ,,Svaki dan otvorim ove stranice і volim vidjeti što ima novoga u našem Saborskom,,

Ostanite barem vi tu u Hrvatskoj vjerni našem Saborskom і katoličkoj vjeri koja nas je očuvala sve do dana današnjeg,,,,Znam da su naši Saborčani uvjek kroz povjest bili odani Bogu і Hrvatskoj pa se nadam da će tako biti і u buduće

Neka vas blagosovi dragi Bog za vašu budućnost і bolji napredak u Saborskom,, Mnogo pozdrava od sviju Saborčana iz Australie a posebno od moje obitelji Tome Grdić,,,,,

Možda se vidimo jednog dana prije nego se zaklope tužne oči u tuđini,,,,,

Dobar dan gosp.Grdić!

Drago mi je da ste se javili na našu stranicu.Posebno me veseli što Vam barem malo uljepšavamo dane.Hvala na blagoslovima i lijepim željama.
Ja sam ovdje snaha, ali mi je ovdje lijepo i predivno,priroda je prekrasna i žao mi je da se vi,koji ste otišli trbuhom za kruhom,ne vratite doma.Nažalost niste jedini kojemu toliko nedostaje lijepa naša i rodni kraj.Javljaju nam se i drugi.Ne znam dali ovdje imate sad kakve rodbine i koliko znate o situaciji u našem selu?Ako vas,što više zanima ili bi rado vidjeli koji dio sela,napište mi pa vam to uslikam i pojasnim.
Naš načelnik je takav kakav je,pročitali ste komentare iz raznolike štampe ,od konzumiranje droge-bunike.Treba da se makne i da ne sramoti naše selo.Sad ,najviše iz moralnih razloga a i iz potrebe da ovo selo uopće opstane, morali smo ući u politiku.Nas je ovdje petnaestak mladih familija,imamo svoju djecu i uživamo.Žalosti nas što je sve više i više praznih kuća a mladih ljudi nema,ovi sadašnji se iseljavaju a biti će ih još,ako se stanje ne promjeni.Mi samo hoćemo da mladi ljudi imaju sve mogućnosti kao i drugdje i da dođu živjeti ovdje.Nije ovo selo ko prije,osim prirodnih ljepota imamo mi ovdje sve,školu,ambulantu,poštu,itd samo treba urediti da to sve funkcionira kako treba i da nam dođe više ljudi. Nadamo se da bi se i vi, koji ste se morali iselili, mogli vratiti natrag i uživati pod stare dane.Imate još toliko godina pred sobom,moj tata kaže da je još 'dečko'.
Sami znate najbolje kakva Vam je situacija.Na promjene se čovijek teško odlučuje, ali treba probati pa onda barem čovjek zna da se ništa nije propustilo.Možete se opet tamo vratiti.Ovdje imam i sama dosta susjeda iz Austarlije i Amerike koji nam dođu u proljeće i vrate se ujesen,svima je lijepo jer nam se vraćaju godinama i već smo se tako lijepo svi upoznali.Nadam se da ćete nam i Vi doći,biti će nam drago.

Primite puno pozdrava iz snježnog Saborskog!
Đurđica Špehar

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]