Web stranice Saborsko

Stranice Saborsko

You are not connected. Please login or register

HSS u Saborskom

Go down  Message [Page 1 of 1]

1HSS u Saborskom Empty HSS u Saborskom on Sun Feb 08, 2009 9:56 am

Admin

Admin
Admin
Admin
Autor Ivan M.
Subota, 07 Veljača 2009 15:55

Obavještavamo sve zainteresirane da su u tijeku pripreme za održavanje obnoviteljske skupštine HSS-a u Saborskom.Nakon obavljenih nekoliko razgovora i konzultacija odlučili smo se upravo za ovu stranku jer nam je najprihvatljivija iz razloga što se zalaže za razvoj sela,poljoprivrede,seoskog turizma,u čemu i mi vidimo svoj interes kao općina sa velikim prirodnim bogatstvima.

U ovih zadnjih mjesec dana krenuli smo sa inicijativom osnivanja nove stranke
koja bi okupila mlade ljude i sve one kojima je na prvom mjestu poboljšanje
uvjeta života i ekonomski prosperitet naše općine.
Nakon obavljenih nekoliko razgovora odlučili smo se za HSS (hrvatsku seljačku stranku).

Za početak moramo dostaviti 15-ak pristupnica županijskom HSS-u tj.u tajništvo stranke, nakon određivanja povjerenika općinskog odbora HSS-a Saborsko sazvat će se obnoviteljska skupština na kojoj će biti izabrani:
predsjednik,podpredsjednik i tajnik stranke.

saborsko.net

http://saborsko.com

2HSS u Saborskom Empty Re: HSS u Saborskom on Sun Feb 08, 2009 10:39 am

Admin

Admin
Admin
Admin
Dobra ideja, dobra inicijativa ali i strah od pozadine političkih prevrtanja i raznih koalicija.

HSS je odlična stranka za naše područje i općinu jer se bavi upravo selom, poljoprivredom, poboljšanjem uvjeta života za poljoprivredno stanovništvo, očuvanjem okoliša i zdravog seoskog turizma, a sam njen utemeljitelj S.Radić je imao odlične ideje i vizije za svakog poštenog seljaka pa su ga tako građani i obožavali, ali postoji i crv sumnje i straha da se nebi došlo na isto kao i sa prijašnjom vlasti Luke Hodaka i HDZ-a.

Da su potrebne nove snage i novi ljudi, potrebni su, i te kako ali ne pod svaku cijenu i pod bilo kakvim uvjetima. Većina nas koji poznamo situaciju u našoj općini znamo i pozadinu dosadašnje vlasti, jer su isti ljudi iz stranke HDZ-a promicali HDZ što je u redu, ali nije u redu što su krijući pod imenom stranke radili razne malverzacije i nezakonitosti. Tako su općinu zapostavili i doveli skoro do propasti misleći samo na vlastiti interes i vlastiti džep, dok su interes općine i razvoja prepustili stihiji i vremenu.

Dok su se druge općine u RH razvijale, borile za poticaje, napredak, obnovu, radna mjesta, turizam itd. naši su se HDZ-ovci borili da sebi osiguraju imovinu do koje su dolazili na nezakonit način (vidi prostorni plan itd), sam načelnik je doveo i slijedbenike Hare Krišna koji uzgajaju korov u dvorištima kuća koje su im dodijeljene, a prozori im se i ne vide jer je sve zaraslo u korov. Ta tzv zajednica slijedbenika nije ni najmanje doprinosila niti doprinosi općini i zajednici u cijelini, a između ostalog većina živi od socijalne pomoći i na teret općine i države.

Pozdravljam inicijativu odvažnih građana koji su riješili stati na kraj svim negativnostima u općini, suprostaviti se prije svega Luki Hodaku i njegovoj HDZ glasačkoj mašineriji mada znam da će biti teško jer sam narod je ubijeđen da ne glasuje za Luku Hodaka već za HDZ.

Dali je narod naše općine i danas slijep kod zdravih očiju pa da ne vidi da je HDZ u Saborskom Luka Hodak i nekolicina njegovih istomišljenika, koji sigurno uz njega ostvaruju nezakonitu korist, a sve na štetu općine i njenih građana.
Vidi li taj narod kud ih vodi Luka i tih nekoliko HDZ-ovaca koji samo dižu ruke u vijeću ne pitajući što, kako i dokle tako?

Osim gore navedenog vrh svega je bio je smrtni slučaj u novogodišnjoj noći, čije orgije je organizirao bivši načelnik Hodak.

Nakon toga po instrukcijama županijskog HDZ-a dotični podnosi ostavku za javnost, a i dalje odlazi u zgradu općine, donosi odluke i potpisuje dokumenta. Što će reći da je i dalje apsolutni gazda u općini i općinskom HDZ-u iako po zakonu više nebi mogao obavljati te dužnosti.

Zaključak je samo jedan, a to govore sve činjenice da je HDZ u općini Saborsko LUKA HODAK i narod treba znati da glasajući za općinski HDZ glasuju za LUKU HODAKA.

Kome to još nije jasno neka pogleda samo period od nove godine do danas pa će se i sam uvjeriti u ovo što je napisano.

Upravo zbog svega gore navedenog javlja se sumnja i u HSS jer svi znamo da ova stranka koalira sa HDZ-om na nivou države, županija, a i općina.
Ako se razmisli malo dublje i vide se primjeri u ostalim dijelovima RH, onda je lako izvući zaključak da je ovaj potez dosta rizičan upravo zbog stranačke stege te statuta stranke i odluka koje se donose u samom vrhu stranke.

Bolji primjer ne možemo imati od onoga što se dogodilo u susjednoj općini Plaški gdje načelnica Medaković iz SDSS-a samovoljno stupa u koaliciju sa nezavisnim Kašljevićem, a instrukcije iz stranke su bile da treba koalirati sa HDZ-om.
Nakon njene neposlušnosti i ne poštivanja stranačke stege biva smijenjena sa mjesta načelnice i izbačena je iz stranke.

Nadam se da će ovi odvažni i hrabri ljudi iz naše općine dobro razmisliti i ispitati javnost prije nego se odluče za konačnu odluku. Ne sumnjamo u njihovu dobru namjeru, volju i želju da općinu podignu na višu razinu, da ostvare uvjete za nove poslove i razvoj poljoprivrede i turizma ali izražavam samo sumnju i strah u stegovne mjere vrha Hrvatske Seljačke Stranke na nivou države ili županije.

3HSS u Saborskom Empty Stega on Sun Feb 08, 2009 1:22 pm

Ivan

Ivan
aktivan član
aktivan član
Admine stoji ovo što si napisao,a što se tiče stege ne prihvaćamo mi nikakvu stegu ,mi imamo svoje glave i znamo misliti njima,ne želimo biti ničiji poslušnici jedno je voditi politiku u vrhu a drugo na lokalnoj razini i stranka mora biti svjesna toga ukoliko želi biti demokratska stranka a ako ne onda znamo što nam je činiti.Nismo mi ušli u sve ovo da samo klimamo glavom ili da plešemo kako netko svira borit ćemo se protiv toga demokratskim metodama.Do sada je bilo tako samo zato što su ti poslušnici gledali svoj interes pa se nisu htjeli zamjerati stranci na čijoj su listi bili izabrani jer su se bojali da će izgubiti svoj dio kolača kojeg su djelili međusobno,mi na to ne pristajemo pa makar odmah nakon izbora nastavili djelovati kao nestranački.

4HSS u Saborskom Empty HSS on Sun Feb 08, 2009 7:12 pm

Đurđica

Đurđica
aktivan član
aktivan član
Zašto tako malo samopuzdanja,ja osobno mislim da mi sa nikim ne ćemo morati koalirati,a ako i da ,demokracija je ,pa ćemo o tome odlućivati sami na dobrobit cijele naše općine.Trebamo se već jednom tako i ponašati,totalitarni sistem je prošlost.Da je po njihovu dosad,mi nebi ni išli na izbore,samo su se prevarili, jer se mi ne bojimo zastrašivanja,pa će ljudi imati priliku izbora.

5HSS u Saborskom Empty Re: HSS u Saborskom on Mon Feb 09, 2009 11:34 am

Admin

Admin
Admin
Admin
Ivan wrote:Admine stoji ovo što si napisao,a što se tiče stege ne prihvaćamo mi nikakvu stegu ,mi imamo svoje glave i znamo misliti njima,ne želimo biti ničiji poslušnici jedno je voditi politiku u vrhu a drugo na lokalnoj razini i stranka mora biti svjesna toga ukoliko želi biti demokratska stranka a ako ne onda znamo što nam je činiti.Nismo mi ušli u sve ovo da samo klimamo glavom ili da plešemo kako netko svira borit ćemo se protiv toga demokratskim metodama.Do sada je bilo tako samo zato što su ti poslušnici gledali svoj interes pa se nisu htjeli zamjerati stranci na čijoj su listi bili izabrani jer su se bojali da će izgubiti svoj dio kolača kojeg su djelili međusobno,mi na to ne pristajemo pa makar odmah nakon izbora nastavili djelovati kao nestranački.

Sviđa mi se ovaj stav Ivane i dobro je da izlazite u javnost sa ovakvim uvjerljivim stavovima!
Ti znaš da narod želi znati što više toga, tako da ovakvu inicijativu pozdravljam.

Đurđica, nije to manjak samopouzdanja, to je više kao pitanje.
Nakon pitanja uslijedili su vaši odgovori i razvija se zdrava javna rasprava, a mislim da je to i dobro da šira javnost može pročitati i možda iznositi svoje viđenje i svoje stavove.

Pozdrav.

6HSS u Saborskom Empty Re: HSS u Saborskom on Mon Feb 09, 2009 3:11 pm

Ivan

Ivan
aktivan član
aktivan član
Admine to je moj stav i tvrdo stojim iza toga jedino pod tim uvjetima želim sudjelovati u svemu ovome.Na net-u si napisao da reagiram emotivno zato što nas se pokušava prikazati kao nekoga tko ovo radi iz interesa,a sa tim se ne mogu nositi drugačije nego tako.Možda su mnogi išli do sada sa tim ciljem a mi sigurno nismo ti.Mi se zalažemo da se već jednom počne raditi ispravno,transparentno i po zakonu ,to je i bio jedan od glavnih razloga što smo se uključili u politiku jer ne možemo više trpiti tu nepravdu i muljažu nama pred nosom.Nismo mi mala djeca da nas netko kupi čokoladom i da šutimo o tim problemima treba otvoreno govoriti i meni je žao što se još neki ne uključe i iznesu svoje mišljenje a ne samo nas 4-5.

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]