Web stranice Saborsko

Stranice Saborsko

You are not connected. Please login or register

LJUBAVNO PISMO

Go down  Message [Page 1 of 1]

1LJUBAVNO PISMO Empty LJUBAVNO PISMO on Wed May 06, 2009 9:52 am

Nika

Nika
član
član
I bio je samo san.
A tako sam zeljela da se ne probudim...da jos malo, jos jednom samo opet osjetim te.... osjetim to sto je vec
Davno izgubljeno... sto nemam ni pravo vise osjetiti....ne, vise nemam....
Pisem ovo jer nemam kome reci, ... nemam kome ispricati svoj san.... niti smijem....
Izgubila sam te zauvijek....dopustili smo da nam drugi sude.... a tako malo je trebalo....tako malo...
I evo sada....sretamo se u snovima.... i tako zivimo...
Drugo nista nam nije ostalo Zakasnila sam. Znam, da nemam vise prava a nemas ni ti
Niti on niti ona zasluzuje da ispastaju.... nesmiju nikada znati, da se mi sretamo u nasim snovima...
Da se kao nekada gledamo...osjecamo...volimo... onako kako to samo mi znamo...
Andjele moj...bojim se ovih osjecaja... bojim se mog zivota bez tebe... bojim se da nikada necu moci da zaboravim...
A vrijeme ja da prestanemo...da se u snovima sretamo.... mi to vise nesmijemo...
Kako sam sinoc bila sretna oh Boze, .... kako sam samo bila sretna... ne, nije to bio san, sve je tako stvarno bilo...
Taj neopisivi osjecaj... to nase.... nakon toliko godina opet sam osjetila tu beskrajnu srecu
I tako mi je bilo svejedno sve... postojali smo samo mi ljubavi.... samo mi.... nasmijani... sretni....
Onako....kako smo samo mi to bili.... i nikada vise necemo biti.... ne, na taj nacin....
Boli me nikada nije prestalo.Bjezim od tih osjecaja.... od spoznaje, da nikada nece prestati...
Da cu te citav zivot traziti... osjecati....voljeti....
Bjezim...ali neuspijeva mi.... nemogu gledati u buducnost ocima punim proslosti....
Bojim se svega sto mi nosi zivot...sklapam oci pred svim stvarima koje mi se moraju desiti, jer ja ih nezelim...
Tako tuzno je sve.... tako bolno...
Zar moram citav zivot da provedem ovako.... i da zivim samo u snovima....
....i ti....andjele moj....znam da ti nije lako....ali ne trazi me vise....niti u pjesmi niti u ocima njenim....
ona te zasluzuje cijelog...
... oh Boze moj.... kako samo boli me... zelio si mene cijeli zivot gledati...
.... a ja zelim de se nikome nedesi, ovo sto je meni i tebi....

nedopustite nikad da vam ponos sve unisti.... da zakasnite nekome reci, da ga volite....da je uvjek tako bilo
i da nikada nece prestati.... ne kasnite....jer vec sutra moze biti prekasno....

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

View user profile

2LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Wed May 06, 2009 8:35 pm

Ivan

Ivan
aktivan član
aktivan član
x

Last edited by Ivan on Mon May 11, 2009 9:46 pm; edited 1 time in total

View user profile

3LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Wed May 06, 2009 10:54 pm

Nika

Nika
član
član
Dragi,
Oprosti mi što te još nazivam "Dragi", jer u mome si srcu tako zapisan. Ja ne znam drugog imena za tebe i nikada te drugačije neću moći nazvati. Nadam se da ćeš mi zbog toga oprostiti, jer znam da nemam prava, da ljubav tvoja više nije na mojim grudima zaspala. Znam, da si sretan i da su dani tvoji radosni i suncem obasjani. Proljeće u njima blista i razlijeva se u hiljadu njeznih boja. I, znam da nemam prava donositi oblaka na to tvoje nebo plavo.
Ali, ja ti noćas moram pisati i moram ti izrecć sav čemer srca svog. Pišem ti pismo, koje, mozda, neću imati hrabrosti ni poslati. Jer, teško je nekome, koga si izgubio zauvijek, pričati o ljubavi i reći mu da ga jos uvijek želiš. Teško je onome tko je sretan izreći svoj bol. A, možda ovo pismo necć poslati ni iz pustog ponosa. Kako da dozvolim sebi, da ti pokažem da mi je teško i da si ti jedina misao srca mog? Ne, ja moram šutiti i bol svoj sakriti u tami svoje dusš. Znam.
A, pitam se noćas, da li tvoja misao, ipak, ovu tanku zraku moje ljubavi pronađe na trenutke. Pitam se da li i tebe, kad u tami svoje sobe zašutiš, da li te takne sjećanje... Ili je ona ispunila sve pore srca tvog... pa, se više i ne sjećaš... da sam ja... Ah, nije važno.
I... oprosti mi, dragi, sto te u svim svojim mislima još uvijek tako nazivam, mada nemam prava... Srce mi je moje svjedok, da drugačije ne mogu. A, ti se i nećes ljutiti, jer... ja ti ovo pismo neću ni poslati...
Tko sam ja, da bih uzela sebi prava, tvojoj sreći smetati?

P.S. Ako smognem snage da zgazim svoj ponos, pa ti ovo pismo ipak pošaljem... znaj... htjedoh ti reći... da ću te zauvijek željeti. A, ti ga spali, da ne ostane traga, mojem zgaženom ponosu.

Tvoja... ja..."

View user profile

4LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Thu May 07, 2009 2:03 pm

Nika

Nika
član
član
Smiješno. Obečala sam si da si više neću dopustiti da
bilo koji moj čin ovisi o muškarcu, o bilo kom drugom.
A sad opet biram riječi koje ću napisati, biram svoje
osjećaje koje ću iznijeti, jer želim biti vrijedna
tebe.
Tako očajnićki želim da ti se svidi ovo sto pišem.
Možda te tako uhvatim, i jos važnije zadržim. Ali se
bojim da neću uspjeti ni prići.
Jer ti pišeš stihove života, tj. unosiš ... svijet u
svoje redove. A ja unosim samo jedan mali dio duše.
Ovaj dio koji se uspio trgnuti iz umora, koji me u
posljednje vrijeme sve više obuhvaća.
Evo, opet se žalim, opet se tužim.
Ne shvati me krivo.
Ja sam sretna osoba. Valjda.
Samo sam nepovjerljiva, samo sam uzdrmana
nemilosrdnim napadima ovoga čuda kojeg zovemo
život. Željela bih s tobom podijeliti svoje shvaćanje
života, svoje shvaćanje ljubavi, ako je ima tamo
negdje.
Željela bih ti reći koliko se želim prepustiti sreći, a
ujedno koliko se toga bojim.
Tako te malo poznajem, a već sam ...što sam?
Mozda bi bilo bolje da sada prestanem pisati.
Nemam ti pravo sve ovo govoriti, Nemam ti pravo
vjerovati.
Neka mi tvoj um ne zamjeri.
To su ipak samo riječi posrnulog pjesnika čovjeka.

View user profile

5LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Mon May 11, 2009 4:30 pm

Nika

Nika
član
član
Znaš, još uvijek imaš onu moć nadamnom
Još u svakom mom trenutku postojiš ti
Još sa svakim novim jutrom pomislim na tebe
Iako nikada nisi bio "moj", bio si nešto najljepše što mi
se dogodilo...
Kada sam već mislila da ću se predati, da ću potonuti i da život više ne može biti lijep, ti si se pojavio sa svojim osmjehom i vedrinom, i ja sam uz tebe oživjela...
Često se u mislima vraćam na one naše zajedničke trenutke...dao si mi puno, a dovoljno bi bilo već što sam spoznala da još mogu voljeti i živjeti, da je proljeć opet predivno u svim svojim zelenim bojama...
Koliko sam samo puta tonula u tvoje čarobne riječi i uvijek iznova nalazila snage da živim.
Uvijek sam bila svjesna - da ćes nekada otići... ali toliko toga si probudio u meni!
Znam da nikada više neću sresti muškarca kao što si ti, ali moj život ide dalje...mora ići dalje... a i tvoj.
Želim ti da budeš sretan i da uspiješ u svemu. Da uvijek budeš vesel i nasmijan... A osjetiš li potrebu za razgovorom, za tebe ću uvijek biti tu!
Cijenim te i vjerujem u te!!

View user profile

6LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Mon May 18, 2009 8:37 pm

Nika

Nika
član
član
Da li bih jednako drhtavo i plavo željela tvoje ruke da su mi sad blizu i da me grle?
Da li bih jednako zaustavljala dah dok šapućeš da ne propustim ni jedan glas koji izgovaraš da su tvoje usne na mom uhu umjesto slušalice?
Da li te volim samo zato što te nemam dovoljno?
Ovo je čežnja ljubavi, ovo je nemir koji se gasi samo u onim kratkim trenutcima kad si uz mene a koje počinjem da živim tek kad odeš, tek kad zatvoriš vrata ja udahnem tvoj miris, skolpim oči i nastavim da te volim...
Ako osjetiš da te nešto golica, da te budi, ako te tiha jeza natjera da se sklupčaš, znaj da te to ponovo ljubim u snu, da te dozivam i očekujem da mi ponovo ujutro kažeš "sanjao sam te.."
I kako god to bilo, kako god se zvalo to što živimo jedno u drugom ove nemirne dane, nek traje, nek traje do još jednog susreta, do još jednog poljupca, do još jedne male vječnosti...

View user profile

7LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Tue May 19, 2009 9:07 pm

Nika

Nika
član
član
Moje sve sve si ti
u njega zaljubljena, a tebe volim njemu sreću želim a za tvoju se borim,
njega gledam a tebi se divim za njega umirem a zbog tebe živim,
molim te pusti me da nadjem srcu ljek shvati me neću više da ti budem druga
al tako čvrsto želim da te zagrlim i bar još jednom oči da ti poljubim.
Mislila sam da si oprostio samo jedno veče s njim molim te ne plači on je prolazan ti si čovjek što mi znači
Gdje je Život kada srce pati, kada čovjek čovjeka ne može da shvati. Gdje je ljubav u toj priči, zar ti ovo na nas dvoje liči…
Možda me se nećeš ni sjećati a možda ni ja tebe! Nećemo se prepoznati kad nam izbiju sijede, možda nikad više…jedno drugome plakati, možda nikad…..
Poljubi me i kaži da me voliš, slaži me jer istina ponekad boli, pričaj mi ono što moje srce traži i zapamti - zaljubljeni vjeruju u laži…
Griješim…svjesna sam toga, cijeli moj život je greška. I ti… Dozvolila sam da me zavedeš, zaljubila se u tebe, u taj nedokučivi pogled,,,

View user profile

8LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Thu May 21, 2009 2:28 pm

Nika

Nika
član
član
Čekam, želim i drhtim!
Po ko zna koji puta uzimam mob u ruke, hoću te nazvati, a onda opet me strah, možda sam dosadna, možda me ne želi čuti, možda nije zgodno, možda, možda, možda. Konačno skupim hrabrost, okrenem tvoj broj, tišina samo zvuk zvona. Brzo prekidam. Drhte mi ruke, neznam što da mislim, samo znam kako se osjećam. Grč u stomaku... Hodam, mislim, i opet čekam i opet treperim... Zvoni! Srcem mi se razljeva milina, tvoj glas najljepša je pjesma u mome uhu, tvoje riječi odbacuju sve moje strahove sve moje možda.

View user profile

9LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Mon May 25, 2009 10:03 am

Nika

Nika
član
član
Dan za danom prolazi i još uvijek se pitam gdje si oko devet ujutro. Gledaš li kroz prozor i vidiš li daljinu koja nas razdvaja. Čini li ti se da nema kraja? Jača je od nas, ali ne i od osjećaja. Niti će ikada biti dostojan protivnik onome što osjećam prema tebi.

Pomisliš li ikada kako mi oči izgledaju kada razmišljam o tebi. Pogled je dubok i toliko zamišljen kada traži tvoje oči da budu u blizini mojih. Osjetiš li dodir koji plovi prema tebi, tražeći napokon svoju mirnu luku...tražeći toplinu riječi svih ovih mjeseci. I one duboke šutnje koje su popraćene laganim uzdisajima bih opet htjela ćuti. Uzdisaji su nekada bili više od riječi, znali su mi reći koliko ti je teško u nekim trenucima, a u drugim, koliko si samo sretan. Nedostaješ i ti meni, nedostajat ćeš mi uvijek. I onda ako se jednog dana moja ruka nadje u tvojoj, a prsti se pomiješaju i jako stisnu...i tada cu osjećati kako mi nedostaješ.

Pišem ti ono što govorim sebi već danima..Snovi otvorenih očiju mogu ostati samo snovi. Ali ako nismo dovoljno jaki ni ti ni ja, molim te, sanjajmo samo po noći. Snovi uostalom tamo i spadaju...to je najsigurnije, jer snovi otvorenih očiju su opasni po život...a ti si moj san.

Negdje izvan ovog vremena bi se trebala zvati naša priča. Začarana bajka u kojoj smo ti i ja toliko slabi jedno na drugo, a opet zajedno toliko jaki. Ne, neću sada prozivati sudbinu. Odlučila je vratiti nam vjeru da imamo razloga da postojimo u ovoj svakodnevici i osječaj da te nečija ljubav može podići kada osjetiš da te život lomi. I zahvlna sam joj na tome.

Pomisao na tebe mi vraća nadu da ima još realnih romantičara poput mene. I uvijek si i uvijek ćeš biti moj tajni osmjeh u kutu usana kada me netko....nešto...podsjeti na tebe.
LJUBAVNO PISMO Remybussi

View user profile

10LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Tue May 26, 2009 9:52 am

Nika

Nika
član
član
Dragi!
Evo prolaze mjeseci a ja još uvijek istim žarom želim te. Mislila sam da će vrijeme učiniti svoje, da ću manje željeti, da će se strasti stišati… ne sve je isto kao i prvoga dana. Još uvijek zadrhtim kada te ugledam da si tu, još uvijek s nestrpljenjem očekujem svaku tvoju riječ. Ti si mi utjeha i moje skrovište za bijeg od svakodnevnice, od ovog surovog života, od problema. Znam da sa tobom mogu podijeliti svoje probleme, znam da ćeš me saslušati, znam da ćeš me razumjeti. Tako bih željela da mogu nasloniti glavu na tvoja prsa, da se mogu isplakati svu ovu gorčinu i tugu života.
Tvoja nestrpljiva ….
Embarassed Embarassed Embarassed

View user profile

11LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Thu May 28, 2009 8:25 pm

Nika

Nika
član
član
Kad bi bar bio malo bliže i ova bi noć manje boljela. Ali neka mili moj - kao što sve prođe - i ovo će proći, i vidjećeš - bićemo opet zajedno i biće lijepo kao prije.

Ljudi kažu da se vremenom svi snovi raspadnu ko trošne lađe i raspuknu kao baloni od sapunice... Polako, jedan po jedan... Ako se to i desi - valjda tad shvatiš da to i nisu ni bili pravi snovi, da je to samo bila iluzija sna, samo dodir magličaste žudnje.

Znaj mili moj - nema te crne sile zla koja bi mogla da se javi, pa da prestanem da te sanjam, da te želim, da ti pišem, da te iščekujem, da sa tobom čavrljam, da te slušam kako simpatično vrtiš svoj akcenat, da te izluđujem svojim bubicama, da te čekam da mi pričaš o ljubavi, o "muškim vrlinama" i pogledima na svijet, da mi "otvaraš oči", da mi nježno šapućeš i da me voliš...

Nema te stvari koja bi mogla da baci u sjenu sve ono lijepo što smo jedno drugome rekli, kroz šta smo prošli, što smo doživjeli...

Ne boj se zlato moje - ne mogu nemiri ono što može spokoj.
Ne pogađa sreća - koliko boli tuga.
Nije sutra ni crnije, ni bjelje - nego što je bilo svako juče....
Uvek je nekako. I uvek se može... I dalje se mora.

Potpuno razumem svaki tvoj oprez. Svaku tvoju stanku. Svaki tvoj strah. Svaku tvoju ranu. Svaku tvoju bol. Svaku tvoju nesreću i svaku tvoju tugu.

Svi mi imamo pravo na neke svoje tišine. Na neke svoje neiscjeljene rane, na neke svoje patnje i na neki svoj tihi i nijemi mir.

Postoje neke stvari o kojima se šuti. O kojima se ne priča nikom.
I neke o kojima se priča.
I neke o kojima se priča samo prijateljima.

Znaš, duboko sam uverena da je i tvoja i moja čitava nesreća u tome što smo se rodili na pogrešnim mjestima. Da smo kojim slučajem svijet ugledali na drugoj strani svemira sve bi bilo drugačije. Sve ovozemaljske patnje bi nam bile daleke i svi problemi nepoznati i tuđi.

Da smo se rodili na sretnijem mjestu, u sretnijoj zemlji, u sretnije vrijeme...

Na to ne možemo uticati niti se to da promijeniti.
Možemo jedino da se iz sveg srca trudimo da pronađemo one naizgled male i beznačajne sitnice koje boje život nježnim tonovima i uz koje će nam možda biti ljepše i lakše da preživimo ovo malo što nam je još ostalo da odživimo....
Vjeruj mi - tako mora..

Znaš, svi smo mi iz neke ljubavi rođeni. I tako je počelo.
Dat nam je ovaj život na poklon, kao listić za tombolu.
Možemo puno dobiti, ali ne moramo.
Možemo sve izgubiti, ali ne moramo.

Sreća uvijek ima dve strane - sjaj i tugu.
Nikada još nisam srela nekog ko je nenormalno bogat i bezgranično sretan....
Ali znam mnoge koji su tako siromašni, a imaju tako velike radosti...
Vidiš - Bog se uvek potrudi da stvori ravnotežu.
Poslije velikih radosti obično dolaze velike tuge....
I obrnuto - poslje velikih, olovnih kiša - pojavi se sunce....

Znaš, kad god ti pričam o sreći - osjetim se pomalo nesretnom. Valjda shvatim da je sreća o kojoj sanjam tako nedostižna.... I to me raznježi....

Ako ti stalno misliš o nesrećama, patnjama i bolovima, o stvarima koje peku i guše, o nemirima koji te muče, o stradanjima i ranama......one ne mogu nestati, zacijeliti se i proći... Ne mogu, vjeruj.

One se hrane i rastu kad im pridaješ značaj. One te tada još više obuzimaju. One se šire. One bujaju. I bivaju još gore nego što su inače. I još veće. I još više peku.... I žele da te dotuku... I uspjeće im - samo ako im dozvoliš. Ako im se predaš. Ako ih ne obuzdaš.

Svako ima nekog koga voli.
Ja imam tebe. I ti imaš mene.
Zar to, za početak, nije dovoljno da kreneš dalje?

Svako ima nekog koga nema.... I koga žali. I bez koga mu je teško.
I koga ne može niko i ništa vratiti. I bez koga se život ponekad učini težak. I siv. I nemoguć. I uzaludan...
Ali ni to se ne da izmjeniti...

Mi moramo ići dalje.
Svaki dan odživjeti kao da je posljednji.
I praštati.

Kažu da je Bog svakom dao da ponese onoliko koliko može....

Ne zaboravi ljubavi moja - uvjek postoji neko ko te čeka na kraju puta. Na kraju dana, na kraju svega. Uvjek...
Uvjek postoji neko ko te voli baš takvog kakav jesi, ko te baš takvog prima, kome si baš takav drag... Uvjek postoji neko ko te želi saslušati, ko samo čeka da nešto kažeš...

Ja znam da si ti jedna velika i čista duša. I znam da me voliš.. I znaš da te volim..

I znam da ovu samoću i daljinu moramo izdržati.
Znam da ćemo uspjeti. Ja te vidim, u snove ti dođem i gledam šta sanjaš..

Vidjećeš, činiće ti se jednog dana - sve ovo što je danas tako surovo, stvarno i bolno - biće jednom tako daleko i nemoguće, da nećeš povjerovati da smo kroz sve to prošli i da si sve to proživjeo. Svi mi živimo u nekim hodnicima vremena.

Često nam se čini - lavirint nema kraja.
Vidjećeš mili, i ovo će proći.....

View user profile

12LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Tue Jun 09, 2009 1:14 pm

Nika

Nika
član
član
I opet u mislima sa tobom i opet krene ta nevidljiva suza....orosi oči i zastane kao da želi zadržati svaki momenat, zaustaviti vrijeme...pronaći put do tebe....Ja i ti...sada smo tako daleko....ni u mislima se ne dodirujemo više....pružamo ruke ali ne postojimo više....Koja ironija...Rekao si Volim te...!!! Rekla sam ti Idi....!!!!! Htjela sam reći čekaj....Ti si već rekao ""Zbogom"" Pročitah negdje sve velike ljubavi su tužne a ja mislim da je naša najtužnija...Tužna je jer niko neće pitati ranu koja je zarasla jeli nekada boljela....Svi mislimo da boli samo drugoga....Teško je u tihim noćima kad i pjesma ujede za dušu i kad kaže ....Kažu vrijeme lijeći sve a ja ne želim da me izlijeći...I šetajući sinoć pokraj moga omiljenoga mjesta gledala sam zvijezde i u odsjaju njih negdje u dubini skriveno vidjela sam tvoje oči....možda mi se samo učinilo ili sam vidjela tugu u njima....Možda ja u svemu vidim samo bol ....možda ko to zna......Sjećam se dosta naših riječi koje su zacrtane tu duboko u meni ....Sjećam se kad si rekao Malena sačuvaj svoju dušu a ja ću čuvati tvoje srce....Pitam se sada Hoćeš li mi ga vratiti ???? Želim opet da ga poklonim tebi jer bez tebe ono ne zna da kuca...

LJUBAVNO PISMO Heartarrowt

View user profile

13LJUBAVNO PISMO Empty Re: LJUBAVNO PISMO on Mon Aug 10, 2009 7:45 pm

Nika

Nika
član
član
Između mene i tebe tako je malo prostora. U taj procjep stao bi tek treptaj svjetlosti. U njega se smjestila naša čeznja, u njega se smjestila naša ljubav. Tako smo blizu ti i ja, a opet tako beskrajno daleko. Dijeli nas tek djelić najmanjeg dijela.

A ipak, koliko god se trudili, koliko god težili i htijili, nikada se nećemo dosegnuti. Između mene i tebe tako je malo vremena. U taj procjep stao bi tek treptaj oka. U njega se smjestio naš život, u njega se smjestila naša sudbina. Tako smo slični ti i ja, a opet tako beskrajno drukčiji.

Usprotivilo nam se čudnovato prostranstvo neodređenih razdaljina, prostranstvo kojeg nije potrebno prijeći. Ne naprežimo se uzalud, jedini moj, ne širimo svoje ruke ne bi li se zagrlili. Između nas je more beskraja - ne veće, ne dublje od njeznog dodira.

View user profile

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]